Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ideagen Clinical Portal ile Hastanelerde Evrak Derdi Ortadan Kalkacak

Ideagen Clinical Portal ile Hastanelerde Evrak Derdi Ortadan Kalkacak
Kubilay Han Uluerim

Sağlık hizmetleri yazılımları geliştiren Ideagen, NHS Trust tarafından hasta bakımı kalitesini artıracak bir portal tasarlamak için görevlendirildiğini duyurdu.

Kent, İngiltere merkezli Dartford and Gravesham NHS Trust, geçtiğimiz günlerde hasta bilgileri idaresini ve IT sistemlerinin kullanımını kolaylaştıran Ideagen Clinical Portal adlı bir portalı hizmete sundu. Bu portal, hasta yönetim sistemleri, elektronik evrak idaresi, talep ve sonuçlar gibi pek çok farklı sistemi birbirine bağlıyor.

Ideagen Kıdemli Ürün Müdürü Paul Jackson “CCIO’ların (baş klinik bilişim memurları) ve hastane IT yöneticilerinin yeni çalışma şekillerine alışmak için modern ve kullanıcı dostu sistemlere ihtiyacı var.” diyerek bu portalın önemini vurguluyor.

Geliştiricilerin belirttiğine göre, Ideagen Clinical Portal ile tüm klinik sistemlerin bir noktada toplanması ve kolayca kullanılması mümkün oluyor. Bu sayede, hastane çalışanları klinik bilgilere hızlıca erişerek değerli olan zamanı hastalarına harcayabiliyorlar.

“Dartford and Gravesham daha çok verimlilik için çaba gösteriyor ve 2020 yılına kadar kâğıtsız sisteme geçmeyi planlıyor.” diyor Klinik Sistemler Yardımcı Yöneticisi Neil Perry.

Submit a Comment