Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tele-Tıp Teknolojilerine Centura Health Cephesinden Katılım

Tele-Tıp Teknolojilerine Centura Health Cephesinden Katılım
Kubilay Han Uluerim

Colorado ve Kansas’ta sağlık hizmeti veren Centura Health Systems, çevrimiçi doktor ziyaretlerine olanak sağlayacak yeni bir mobil ve dijital sağlık sistemi geliştiriyor.

17 hastane ve 6000 sağlık personeli sahibi olan Centura, MDLive sistemini kullanarak, hastaların ve doktorların direkt olarak bağlantıya geçmesini sağlayacak. Kullanıcılar, 49$’a 1 yıl boyunca 24 saat boyunca, profesyonel doktorlar tarafından ölümcül olmayan vakalarda ve çocuk sağlığı konusunda destek alabilecek. Doktorlar hastalara, astım, alerji, bronşit, soğuk algınlığı, grip, kabızlık, baş ağrısı, ishal, böcek ısırığı, kulak ağrısı, ateş, halsizlik, idrar yolu enfeksiyonları ve diğer pek çok konuda yardım edebilecek. Ayrıca, dünya çapındaki 65.000 eczaneye, ilaçlar için reçete gönderebilecek.

”Bu program, Batı Kansas ve Colorado’daki sağlık hizmetleri için büyük bir adım. Dijital sağlığı, doktorları son teknolojiyle destekleyen, bölge çapında hastaların yardımına koşan bir güç olarak görüyoruz.” diyor Colorado Health Neighborhoods‘dan Dr. Kit Brekhus. Çevrimiçi doktor ziyareti teknolojisi, Centura Health’in mobil sağlık programındaki son gelişme. Daha önce Mayıs 2015’te IBM ile anlaşan kurum, kalp hastalarını bilgilendiren, sağlıklı yemek tarifleri ve egzersiz tavsiyeleri veren bir akıllı telefon uygulaması da geliştirmişti.

Submit a Comment