Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İşveren-İşçi İlişkilerini Yönetmek, Jiff ile Kolaylaşıyor

İşveren-İşçi İlişkilerini Yönetmek, Jiff ile Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Dijital sağlık piyasası giderek büyüyor. Özellikle FitBit gibi giyilebilir teknolojiler, Doctor on Demand gibi tele-tıp hizmetleri ve Omada gibi kronik hastalık koçlarının ortaya çıkmasıyla, işverenlerin de sayesinde milyonlarca tüketiciye ulaşıldı. İşverenlere geniş bir platform üzerinde yardım eden Jiff, bünyesine kattığı GarminMy Dietitianhigi, ve Glooko gibi isimlerle büyümeye gidiyor.

Jiff Platform Partners adı verilen yeni oluşum, işçilerin sağlık sorunlarının işverenler tarafından kontrol altında tutulmasına yardım ediyor ve kronik hastalık yönetimi, yeme alışkanlığı planlaması, biyometrik tarama gibi konularda hizmet vermeyi hedefliyor.

rewind_diabetes_glooko_app_screenshot_1

Jiff CEO’su Derek Newell, her gün yeni taşınabilir sağlık cihazlarının ve hizmetlerinin ortaya çıktığını, işverenlerin bunları avantaja çevirmek istediğini, fakat bunların topluca kontrolünün zor olduğunu söylüyor. Eğer işçiler bu cihazları kullanmazlarsa da paranın boşa gideceğini belirtiyor. Bu yüzden pek çok cihaz üreten ve hizmet veren firmanın Jiff’e katıldığını söyleyen Newell, sağlık hizmetlerinin ucuzlayacağını ve daha sağlıklı işgücü elde edeceklerini söyledi.

Kullanılacak teknolojilerden Garmin, GPS temelli ve gerçek zamanlı ölçümler yaparak işçinin günlük hareketlerini takip ediyor ve ona kendini geliştirmesi için özel görevler veriyor. My Dietitian sayesinde günlük yemeklerini fotoğraflayan işçiler, özel diyetisyenlerle iletişime geçip yönlendiriliyorlar. Higi ile sağlık verilerini sürekli takip edip, sıklıkla biyometrik taramalar yapıyorlar. Glooko kullanılarak, işverenlerin en çok sorun yaşadığı, diyabet hastası işçilerin sağlık verileri takip edilebiliyor. Jiff sayesinde bu uygulamaların hepsinin ortak bir platformdan takibi oldukça kolaylaşıyor. Ayrıca hem işçiler için özelleştirilmiş sağlık hizmeti sağlıyor hem de büyük tasarruflara olanak veriyor.

Submit a Comment