Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vücudunuz Ne Kadar Dengeli? IoFit’le Öğrenin

Vücudunuz Ne Kadar Dengeli? IoFit’le Öğrenin
Kubilay Han Uluerim

Samsung Electronics’den ayrılaranlar tarafından kurulan Salted Venture, fitness takip ayakkabısı IoFit’i tanıttı. Bu ay sonunda Barcelona’da yapılacak olan Mobile World Congress’i beklemeden erkenden açıklama yapan Salted Venture, şimdiden dikkatleri çekmeye başladı.

”Ayaklarımızdan gelen fakat kullanmadığımız o kadar çok bilgi var ki…” diye cümlesine başlayan Salted Venture CEO’su Jacob Cho, bu bilgiyi en iyi şekilde değerlendirip insanların hizmetine sunmak istediklerini söylüyor.

IoFit 1

Şirketin ürettiği ayakkabılar, spor salonlarındaki basınç plakalarına benzer bir teknolojiyle çalışıyor ve kişinin duruşunu düzeltmesine yardımcı oluyor. İçindeki ivme ölçer ve basınç sensörleri sayesinde, kullanıcının dengesini, ağırlık dağılımını, ne tarafa ağırlık verdiğini ve ağırlık merkezini ölçebiliyor. Toplanan verinin akıllı telefonlardaki bir uygulamaya yollanması sonucu, kullanıcı kişi daha sonra kendi yaptıklarını izleyebiliyor. Bunun sonucunda da antrenmanı boyunca yaptığı hataları öğrenip, performans artışı için düzeltebiliyor. Uygulama ayrıca düzenlenebilir bir koçluk sistemine sahip. Bu sayede antrenman koçunuz, sizin nerede hata yaptığınızı video üzerinde belirtebiliyor veya yorum bırakabiliyor.

Submit a Comment