Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kanserle İlgili 12 Mobil Aplikasyon

Kanserle İlgili 12 Mobil Aplikasyon
Levent Sansever
 1. Cancer.net mobil (iOS ve Android)
  120 kanser çeşidi için rehberlik yapabilen bir aplikasyon cancer.net mobil. Semptomları takip eden ve tedavilerin yan etkilerinin kayıtlarını tutan, sıklıkla merak edilenlerin uzmanlara sorulup ses kaydının günlük güncellemelerle kullanıcıya sunulduğu bir aplikasyon bu. cancer.net
 2. Breast Cancer Diagnosis Guide (iOS)
  Bu aplikasyon meme kanseriyle ilgili bilmeniz gereken şeyleri size sunabilen, test sonuçlarınızı ve çeşitli bilgilerinizi saklayabileceğiniz bir uygulama. Doktorunuzla birlikte hangi tedavinin size daha uygun olduğu konusunda yardım almak için Breastcancer.org tarafından yaratılmış bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.
  Cancer-1
 3. Cancer Coach (iOS ve Android)
  Meme ve kolon kanseri hastalığına sahip insanlar için tasarlanan bu uygulama sayesinde kişiye özel tedavi bilgilerine ulaşabiliyor. Takvim, not alma, ses kaydetme, doktora sorulacak soruların listesini tutma, çeşitli kaynakların bağlantılarını verme gibi özellere sahip bu aplikasyon tıpkı diğerleri gibi ücretsiz edinilebiliyor.
 4. CancerSupportSource (iOS)
  Bu aplikasyon sayesinde stres seviyenizi ölçebilir, kanserle ve tedavilerin yan etkileriyle ilgili bilgi alabilir, yakınınızda bulunan ya da o anda online olan bir kanser tedavi merkezine bağlanabilirsiniz.
  cancer-16
 5. CaringBridge (iOS, Android ve mobil websiteler)
  CaringBridge sayfalarını ziyaret edip, kanserden etkilenen yakınlarınız ya da kendinizle ilgili bilgileri paylaşabilirsiniz, diğer insanların tecrübelerini okuyabilirsiniz.
  cancer-18
 6. Drug Trials (iOS)
  Bu aplikasyonu ilaçlar ve sağlık durumları hakkında bilgi almak için kullanabilirsiniz. Ulusal Sağlık Enstitüsü’nün veri tabanını kullanan bir uygulama Drug Trials.                                    Drug-Trials-apps
 7. Find a Health Center (iOS)
  Posta kodunuzu yazın ve bu aplikasyon size yakın olan devlet destekli bir sağlık merkezinin adresini versin.
  cancer-7
 8. iCANcer (iOS)
  iCANcer hastalara, hasta bakıcılara ve kanseri atlatmış insanlara yardımcı olmak için geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulama kanserle mücadelenizdeki kanser tedavi şekliniz, ilaçlarınız, genel sağlık durumunuz, doktor randevunuz gibi önemli bilgilerin hepsini kaydediyor. Ücretsiz olan bu uygulama iki kez kanseri yenmiş biri tarafından tasarlanmış.
  cancer-8
 9. Pocket Cancer Care App (iOS)
  Pocket Cancer Care App sayesinde doktorunuza sormak istediğiniz soruların listesini yapıp, doktorunuza gönderebilirsiniz. Doktorunuzdan gelen cevapları kaydedip, istediğiniz zaman tekrar oynatabilirsiniz.
  Listenin buradan sonraki maddeleri kanseri tetikleyen sigarayı ve bundan kurtulma yöntemlerini kapsıyor.
 10. MyQuit Coach (iOS)
  Sigarayı bırakmak için kişisel bir plan yapın, buna ulaşmanız için gereken desteği MyQuit Coach size verecektir. Kullanıcıyı sigarayı bırakmaya teşvik edici fotoğraflar, motive edici ipuçları, kullanıcının kaydettiği ilerlemeyi görmesi için tablolar ve kullanıcı ilerledikçe ona verdiği rütbelerle sigarayı bıraktırma konusunda yardımcı oluyor.
  cancer-19
 11. MyQuitLine (iOS)
  Sigarayı bıraktırma hattı işlevi gören MyQuitLine, telefon hattı ya da online chat aracılığıyla çalışıyor.
  cancer-23
 12. SmokefreeTXT
  Bu mobil servisi kullanmak için akıllı telefona ihtiyacınız yok. Özellikle ergenlik çağındaki insanlar için hazırlanan bu servis onlara sigarayı bırakmaları için tavsiyeler veonları motive edici mesajlar yardımıyla sigarayı bırakmalarına yardımcı oluyor.

Submit a Comment