Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yeovil District Hospital Birleşik Krallık’taki En Dijital Hastane Olma Yolunda

Yeovil District Hospital Birleşik Krallık’taki En Dijital Hastane Olma Yolunda
Kubilay Han Uluerim

Yeovil District Hospital NHS Foundation Trust kâğıtsız işlem ve hasta kayıtları için Intersystems‘ın TrakCare sağlık sistemine geçti.

Yeovil Hospital dijitalleşmek adına TrakCare kullanmaya başlayan, aralarında Northern Devon Healthcare ve Gloucestershire Hospitals‘ın da bulunduğu ülkedeki ilk üç hastaneden biri oldu. Halihazırda İskoçya’da birçok sağlık müdürlüğünde kullanılan TrakCare yapılan bu girişimle hastanelerin yerel ihtiyaçlara göre sistemi değiştirebildiği özel bir teknolojiyi İngiltere’ye sunacak. Daha önceden hasta bilgi sistemlerinin ayrı olduğu Yeovil Hospital’da TrakCare’in kullanılmasıyla beraber 27.5 milyon pound tasarruf edileceği öngörülüyor.

Hastane yetkililerinin açıklamalarına göre klinik olarak yürütülen projenin ilk aşamasının tamamlandığı ve önemli bilgilerin tamamının eski hasta yönetim sisteminden TrakCare’e geçirildiği belirtiliyor.

Yeni sistemin şimdiden Yeovil’e birçok katkısı bulunmuş. Tedavi boyunca gelişmiş uyarı sistemleri ve isabetli elektronik veri toplama özellikleri sayesinde doktorlar erken müdahale ve planlamada özgüven sahibi olmuşlar. Ek olarak hastane yatağı takip sistemiyle belirli hastalıklara sahip kişilerin ayrıştırılması ve boş yatakların tespiti kolaylaşmış.

Projenin ikinci aşamasına çoktan başlayan Yeovil’in yakında Birleşik Krallık’ın dijital olarak en gelişmiş hastanelerden biri olacağı söyleniyor.

Submit a Comment