Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

LifeWatch’a FDA’dan Güzel Haber Geldi

LifeWatch’a FDA’dan Güzel Haber Geldi
Alperen Sözen

İsveçli uzaktan kardiyak görüntüleme firması LifeWatch, yapışkanlı uzaktan izleme bantı için FDA izin belgesini kaptı. Ekim 2013’te FDA’ya sunulan, her yerde kullanıma uygun bu bantın parametrelerini kişiselleştirebilmek de mümkün.

Çıkarılıp atılabilir yapışkan bir bantın içindeki sensörler, EKG görüntülemesi yapabiliyor, kalp ritmini, solunum göstergelerini, sindirmeyi ve hareketleri ölçebiliyor. Bant içindeki pil, 5 ile 7 gün arasında sürekli olarak veri toplanabiliyor.

FDA izni, kablosuz bağlanabilen tansiyon bileziği ve Android uygulamasını da içeren tüm sistemi kapsıyor. Uygulama ayrıca, hastayı takip ederek sıra dışı bir yaşamsal bulguya rastladığında alarm da verebiliyor.

Lifewatch, Vital Connect‘le firmanın HealthPatch teknolojisini kullanmak için ortaklık imzaladığında 2014 Kasım ayındaydık ve firma FDA onayını bekliyordu. Ortaklık, 2015’in ilk çereğinde pazara bütünleşik bir çözüm sunacak cihaz geliştirmeyi planlamıştı. LifeWatch’un erkenden onay alması, bu ortaklığın devam edip etmeyeceği sorularını doğurdu. MobiHealthNews tarafından LifeWatch yetkililerine ulaşıldığı, ancak henüz bu konuyla ilgili bir cevap gelmediği bildirildi.

Submit a Comment