Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MedWand, HxRefactored Organizasyonunda Beğenileri Topladı

MedWand, HxRefactored Organizasyonunda Beğenileri Topladı
Kubilay Han Uluerim

Uzaktan gözlem ve takip cihazı firması MedWand, Boston’daki HxRefactored organizasyonunda, son geliştirdiği ürününün tanıtımını yaptı. Wisconsin’den bir sigorta şirketi ise, daha prototip halinde olan cihaz için, şimdiden ön sipariş vermiş bile. MedWand, MedLion ve Cypher Scientific tarafından ortaklaşa yürütülen bir girişim.

MedWand, kendi adıyla ürettiği cihazından, bu sene başında CES’te bahsetmişti. PlasticsToday‘in raporuna göre, cihazın en önemli niteliği, termometre, kalp ritmi sensörü, kan oksijen ölçer, otoskop ve stetoskop özelliklerini birleştiren taşınabilir bir tıbbi tarayıcı olması. 249$’dan piyasaya sürülecek olan cihaz, eğer 695$ öderseniz, gerekli bütün yazılımlara sahip bir tabletle beraber geliyor. Ürünün bu sene sonlarına doğru çıkacağı öngörülüyor.

“Sigorta şirketleri, aslında bizim şu anki en büyük pazarımız. Daha bir cihaz üretebilmiş değiliz, elimizdeki sadece bir prototip. Fakat, şimdiden Wisconsin’deki bir sigorta şirketinden ön sipariş aldık bile. Cihazımızı, belirli hastalıklara sahip kişileri, hastanelerin ACİL bölümünden uzak tutmak için kullanıyorlar. Diyelim ki birinin astımı var ve tele-tıp sistemleri sayesinde görüntülü doktor ziyareti yapıyor. Bu kişinin ACİL’e yönlendirilme şansı oldukça yüksek. Zira, doktorlar bir hastanın ciğerlerini uzaktan dinleyemiyor veya kandaki oksijen oranını ölçemiyorlar. Bizim cihazımızla bu mümkün. Hastalara, nerede olurlarsa olsun yardım etmek istiyoruz.” diyen MedWand Kurucusu ve MedLion CEO’su Dr. Samir Qamar, geliştirdikleri teknolojinin bu kadar erken benimsenmesine oldukça sevindiğini belirtiyor.

Submit a Comment