Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Meme Kanseri Vakfından Dikkat Çekici Farkındalık Projesi

Meme Kanseri Vakfından Dikkat Çekici Farkındalık Projesi
Fatma Selin Nazik

Her yıl yaklaşık 13 milyon insan çağımızın en korkutucu hastalıklarının başında gelen kansere maruz kalıyor. Bütün dünyada en sık rastlanan kanser türlerinden biri olan meme kanseri özellikle kadınlar için büyük bir tehlike oluşturuyor. Fakat son yıllarda bu kanser türü erkeklerde de sıklıkla görülmeye başlandı.

Meme Kanseri Vakfı, erken teşhisin önemini vurgulamak için bu kanser türü hakkında sürekli bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yapıyor. Vakıf bu sene de meme kanseri farkındalık ayı olarak bilinen Ekim ayı için sosyal medya aracılığı ile yeni bir farkındalık kampanyası başlatıyor.

DDB Singapore ve Meme Kanseri Vakfı (Breast Cancer Foundation) ortak çalışarak Ekim ayı yaklaşırken bir proje hazırladılar. Bu projeyle milyonlarca insanın kişisel hesaplarının bulunduğu en popüler sosyal medya platformları olarak bilinen Facebook, Twitter ve Instagram’ın simgelerini meme kanserine dikkat çekmek için yeniden tasarladılar.

Breast Cancer Foundation insanları geçici bir süreliğine bile olsa meme kanserine dikkat çekmek için bu sosyal medya ağları aracılığı ile proje için tasarlanmış simgeleri kullanmaya davet ediyor. Kampanyaya destek vermek için bu linke tıklamanız yeterli.

Submit a Comment