Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç Mümessilleri Artık Dijital Ortamda

İlaç Mümessilleri Artık Dijital Ortamda
Buğrahan Ceylan

Pfizer uygulamaya koyduğu değişikliklerle adından bahsettirmeye devam ediyor. Pfizerline ismini verdiği yeni bir uygulama ile dijital ilaç mümessilliğini başlatıyor. Pfizer, web sitesine de yerleştirdiği sistem sayesinde ürün hakkında bilgi almak isteyen sağlık uzmanlarının istedikleri zamanda dijital olarak ürün bilgilerine ulaşabilmelerini amaçlıyor.  Pfizer, oldukça pratik ve esnek sistem sayesinde, yoğun çalışma tempoları olan sağlık uzmanlarının ilaç tanıtımlarına daha fazla vakit ayırabilmelerini sağlamak istiyor.

Pfizer

Hazırlanan bu çevrimiçi servis sayesinde sağlık uzmanları istedikleri mümessil ile ürün tanıtımı hakkında görüşebiliyor hatta ürünlere özel hazırlanmış linkler sayesinde, ilaçların hangi noktalarda ulaşılabilir olduğunu görüntüleyebiliyorlar.

İlaç mümessilleriyle çevrimiçi toplantılar da düzenleyebilen sağlık uzmanları ayrıca, zengin çoklu iletişim kanallarını kullanarak eğitimli dijital mümessillerle iletişime geçebilecek ve dijital ortamlarda yapılan sunumlara katılabilecekler. Pfizerline şu an özellikle İngiltere’de hizmet vermektedir. Bunun sebebi ise, araştırmalara göre İngiltere’de bulunan sağlık uzmanlarının ilaç mümessilleriyle görüşmek için oldukça az vakit ayırabilmeleri ve yüz yüze görüşmelerde çoğunlukla hayal kırıklığına uğramaları gösterilmektedir.

 

 

 

Submit a Comment