Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Northwell Health KOAH Terapilerini Eve Taşımak İçin Kolları Sıvadı

Northwell Health KOAH Terapilerini Eve Taşımak İçin Kolları Sıvadı
Kubilay Han Uluerim

New York-New Jersey merkezli bir sağlık sistemi KOAH teşhisi konulmuş İspanyol kökenli hastalarda uzaktan takip sistemlerinin etkisini ölçmek için 1.5 milyon dolarlık federal bir ödenek kullanarak deney yapacağını duyurdu.

Hasta Merkezli Çözüm Araştırma Enstitüsü (PCORI) tarafından Northwell Health’in Feinstein Tıbbi Araştırma Enstitüsü’ne verilen ödenek sayesinde hastane ve kliniklere erişimi olmayan topluluklara evde rehabilitasyon programları verilecek ve etkileri ölçülecek.

negin-hajizadeh

 Negin Hajizadeh

“Hastaneye tekrar gitmek ve tedaviye girmek KOAH hastaları ve aileleri için büyük bir yük. İşe yaradığını bildiğimiz akciğer rehabilitasyonunu ihtiyaç sahibi KOAH hastalarına ulaştırmanın bir yolunu arıyoruz.”

– North Shore University Hospital’dan Solunum, Kritik Bakım ve Uyku İlaçları Uzmanı Negin Hajizadeh

Hajizadeh ve Northwell Health’in Toplum Sağlığı Hizmetleri Yardımcı Başkanı Renee Pekmazaris bu deney için 276 İspanyol kökenli KOAH hastası bulacak. Bu grubun yarısı standart taburcu sonrası bakıma tabi tutulurken geri kalanına bir egzersiz bisikleti, tablet ve İspanyolca konuşan solunum terapisti ile çevrimiçi ortamda yardım edilecek. Deney sonucunda uzaktan hasta takip programlarının geleneksel rehabilitasyon yöntemlerinin yerini alıp almayacağı belli olacak.

Submit a Comment