Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Trak ile Çocuk Sahibi Olmak Kolaylaşıyor

Trak ile Çocuk Sahibi Olmak Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Sandstone Diagnostics uygulama bağlantılı erkek doğurganlık testi Trak System için FDA 510(k) iznini almayı başardı. Alınan bu iznin 2. sınıf tıbbi cihaz kategorisinde tezgâh üstü satış için olduğu belirtiliyor. Söylenilene göre Trak’in cihazı var olan elverişsiz ve garip erkek doğurkanlık testi modelinin yerini almayı amaçlıyor.

“Bu FDA izni Trak’i kişisel doğurganlık kontrolü için piyasaya sürdüğümüzden dolayı Sandstone Diagnostics için bir dönüm noktasıdır. Erkek kısırlığı milyonlarca çifti etkileyen ve göz ardı edilen bir sorundur. Trak çiftlere elverişli bir şekilde evde sperm kalitesini ölçme olanağı sağlıyor.” diyor Sandstone CEO’su Greg Sommer.

Cihaz santrifüj kullanarak sperm hücrelerini özel olarak tasarlanmış kartuşlarda saklıyor. Sonra topladığı verileri akıllı telefon uygulamasına yollayıp kullanıcının sperm sayısının Dünya Sağlık Örgütü’nün kılavuz bilgilerine göre az, yeterli veya en iyi miktarda olduğunu söylüyor. Trak sperm sayısını hesaplamakla kalmayıp bu sonuçları toplum ortalamasına göre karşılaştırıyor. Ek olarak kişiselleştirilmiş geri bildirimler ile sperm sayısını artıracak tavsiyeler de veriyor.

Submit a Comment