Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sesinizden Duygularınızı Analiz Eden Teknolojiler Giderek Yaygınlaşıyor

Sesinizden Duygularınızı Analiz Eden Teknolojiler Giderek Yaygınlaşıyor
Kubilay Han Uluerim

İnsan duygularını ve sağlığını ölçmek için konuşma analizi yapan İsrail merkezli Beyond Verbal yaptığı son fonlama kampanyasında 3.3 milyon dolar para topladı. Kampanya Hong Kong’tan KuangChi Science tarafından yönetilirken Winnovation ve Singulariteam de katılımda bulundu. Sonuç olarak Wall Street Journal’ın belirttiğine göre firmanın A serisi kampanyada topladığı para 7 milyon dolara ulaştı.

2012 yılında kurulan şirket herhangi bir akıllı telefonu veya mikrofonlu cihazı duygu ölçüm sensörüne çeviren ilk uygulama programlama arayüzü (API) Beyond Wellness‘ı 2014 yılında çıkarmıştı. Bu teknoloji söylenilen kelimelerden ziyade ses tonuna göre değerlendirme yapıyordu. Beyond Verbal’ın şu anda 3 mobil uygulaması bulunuyor. Bunlardan Moodie ve Empath tüketici odaklıyken Beyond Clinic klinikçiler için geliştirilmiş.

Beyond Verbal’ın web sitesindeki açıklamaya göre firmanın amacı sesle çalışan cihazların ve uygulamaların kullanıcıyla duygusal seviyede iletişime geçmesini sağlamak. 21 yıllık araştırma temelleri üstüne kurulan şirket 170 ülkeden 2.3 milyon ses örneği kataloglamış ve Beyond Wellness için 8 patent almış.

Venture Beat’in haberine göre bu fonlamadan elde edilen para Beyond Verbal’ın sağlık sektöründeki AR-GE işlerini büyütecek ve var olan ürünlerin tanıtımı için kullanılacak.

Kaynak:

Submit a Comment