Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Profound Platformu Analiz ve İkinci Tanı İçin Hizmete Sunuldu

Profound Platformu Analiz ve İkinci Tanı İçin Hizmete Sunuldu
Kubilay Han Uluerim

İsrail merkezli yapay zekâlı görüntü analizi şirketi Zebra Medical Vision, hastaların tıbbi taramalarının analiz sonuçlarının her yerden yüklenebileceği ve erişebileceği bir platformu hizmete sunduğunu duyurdu.

Avrupa, Asya, Latin Amerika ve tüm Pasifik çevresinde kullanıma sunulan Profound, bilgisayarlı tomografi (CT) ve mammogram gibi taramaların sonuçlarını okuyup Zebra’nın çevrim içi platformuna aktarabiliyor. Resmi açıklamaya göre şirket bu platformu oluşturmak için dünyanın dört bir yanındaki hastane ve kliniklerden milyonlarca anonim hasta verisi toplamış.

“Hepimiz sağlığımızın durumuyla ilgili endişe duyuyoruz. CT ve mammogram çekimleri stresli olmasının yanı sıra sonuç almak için uzun bekleme süreleri ve ek tahlillerle de insanları geriyor. Profound, hastanın tarama sonuçlarına ikinci tanı koyarak bazı endişeleri azaltabilir ya da gözden kaçan bulguları ortaya çıkarabilir.”

– Zebra Medical Vision’ın CEO ve Kurucusu Elad Benjamin

Zebra, bilgisayarlara tıbbi resimleri analiz etmeyi ve çeşitli hastalıklara teşhis koymayı öğretmek için 2014 yılında kurulmuş bir firma. İlk günlerinden beri istikrarlı bir şekilde görüntü veri bankası oluşturan Zebra, hastalıkları erkenden tespit edip kolayca tanı koymak için yapay zekâ ve algoritmaları kullanıyor.

 

Kaynak:

Submit a Comment