Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

PSV Eindhoven Futbolcuları Dijital Sağlık Teknolojileriyle Daha Hızlı Tedavi Edilecek

PSV Eindhoven Futbolcuları Dijital Sağlık Teknolojileriyle Daha Hızlı Tedavi Edilecek
Derya Öztürk

PSV Eindhoven kulübü, sahada gerçekleşecek yaralanmalara karşı 21. yy’a yakışacak bir yaklaşım geliştireceklerini açıkladı. Bundan böyle PSV Eindhoven futbolcularının yaralanmalarında, teşhis ve akut tedavi için Phillips’in ‘Lumify’ ultrason teknolojisi kullanılacak.

Şu anda, bir oyuncunun yaralanması üzerine kesin bir teşhis yapılması yaklaşık 12 saat sürüyor ve bu da tedavi planının hazırlanmasını geciktiriyor. PSV Eindhoven, bu sorunu dijital sağlık teknolojilerinden faydalanarak çözmeye çalışacak.

Philips’in tabletler ve akıllı telefonlar için taşınabilir ultrason cihazı Lumify ile PSV’nin tıbbi personeli, şüpheli yaralanmalarla ilgili ilk tanıyı hemen koyabilecek.

PSV tıbbi direktörü Wart van Zoest “Philips Lumify son derece faydalı bir araç ve acil yaralanma analizinin gerekli olduğu durumlarda özellikle faydalı oluyor. Artık spor kompleksinin herhangi bir yerinde veya seyahat ederken bile teşhis ve kararlar alabiliriz. Bu, oyuncularımıza daha iyi bakım sunmamızı ve yaralanmaları en kısa sürede halletmemizi sağlayacak” diyor.

Philips Lumify; damar, yüzeysel, kas-iskelet ve yumuşak doku izleminin yanı sıra safra kesesi, karın ve akciğerleri yüksek çözünürlüklü olarak inceleme olanağı sağlayan bir ultrason cihazı. Cihazı kullanabilmek için yapılması gerekenler sadece; uyumlu bir tablete veya akıllı telefona Lumify uygulamasını Google Play Store’dan indirmek, dönüştürücüyü bağlamak ve uygulamayı başlatmak.

Kaynak: Med-technews

Submit a Comment