Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Regroup Therapy, Akıl Sağlığınızı Korumak İçin Tele-Tıp Hizmeti Veriyor

Regroup Therapy, Akıl Sağlığınızı Korumak İçin Tele-Tıp Hizmeti Veriyor
Kubilay Han Uluerim

Akli ve davranışsal sağlık üzerine tele-tıp hizmeti veren Regroup Therapy, Hyde Park Angels tarafından yönetilen, OCA Ventures, Impact Engine, New Stack Ventures, Wasson Enterpriseve MD Angels’ın katıldığı fonlama kampanyasında 1.8 milyon $ topladı.

Regroup Therapy CEO’su David Cohn, davranışsal sağlık alanına lise yıllarından beri ilgi duyduğunu söylüyor. Bunun sebebi ise kendisinin de bu hizmetlerden kişisel olarak faydalanmış olması. Cohn, geçmişte Barış Gönüllüleri için belli bir süre çalıştıktan sonra bir danışmanlık firmasında C seviyesi IT yöneticileriyle çalışmaya başladığını belirtiyor.

Daha sonra Regroup Therapy’de başlayan Cohn, hastanelerin ve diğer sağlık kurumlarının Regroup Therapy’i kullanarak videolu ziyaretler ile hastalarını psikiyatristler, kamu çalışanları, ve akıl sağlığı uzmanlarıyla bir araya getirmesini sağlamayı amaç edinmiş.

Regroup Therapy sistemine sayesinde, bir hasta ana sağlık hizmeti veren kuruma gittiğinde ve doktor tarafından akıl sağlığıyla ilgili bir konuda tespit konulduğunda, hastanın başka kliniklere ve uzmanlara yönlendirilmesi dönemi bitiyor. Bunun yerine, uzaktan videolu bağlantı ile hasta kişi anında akıl sağlığı uzmanıyla görüşme yapıp tedavisine devam edebiliyor. Ayrıca, kişinin elektronik hasta kayıtlarını inceleyen uzman, gerekli notları alıp detaylı inceleme yapabiliyor. Bu sayede sağlık kuruluşları, hizmeti hastanın ayağına getirmiş oluyorlar.

Submit a Comment