Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yale School of Medicine, Hugo ile Hastaları Araştırmanın Bir Parçası Yapıyor

Yale School of Medicine, Hugo ile Hastaları Araştırmanın Bir Parçası Yapıyor
Kubilay Han Uluerim

Yale School of Medicine araştırmacıları, Yale New Haven Health System ile ortaklaşarak, hastaların sağlık verileri toplamasına ve bu verileri araştırmacılar ile paylaşıp, araştırmalara katılabilmelerini sağlayan Hugo adlı yeni bir uygulama çıkaracaklarını duyurdular.

Hugo, hastaların kendi tıbbi bilgilerini hastanelerin EHR sistemlerinden toplayabilmesini sağlayan bulut tabanlı bir kişisel sağlık platformu. En önemli yanı ise, toplanılan bu verileri araştırma veri tabanıyla senkronize edebilmesi.

Yale-New Haven Hospital’da sonuç araştırma ve değerlendirme merkezi (CORE)’da Yönetici olarak çalışan Dr. Harlan Krumholz ve Yale School of Medicine’den Dr. Allen Hsiao, Hugo’dan toplanan verilerin kullanılacağı araştırmayı yönetecekler.

“Bu her şeyi kökten değiştirebilir. Hugo, son dijital sağlık teknolojilerinden faydalanarak hastayı merkeze koyuyor ve araştırmaya ortak olmasını sağlıyor.” diyor Krumholz verdiği ifadede.

Yale Center for Clinical Investigation, Yale School of Medicine, Yale-New Haven Hospital ve Yale Medical Group tarafından desteklenecek araştırma, tedaviden sonra hastaneye geri dönen hastaları ve acil durum departmanı kullanımını tespit etmek için yapılacak.

Submit a Comment