Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sağlığın Her Alanında Sosyal Medya

Buğrahan Ceylan

Sosyal medyanın sağlık alanındaki yaygınlığı ve kullanım alanları gün geçtikçe daha da genişliyor. Amerika Birleşik Devletleri New Jersey’de bulunan bir diş sağlığı merkezi, hastalarıyla irtibata geçmek amacıyla sosyal medyanın sunduğu kolaylıklardan faydalanmayı seçti. Facebook ve Twitter platformlarında bulunan hesapları ile kullanıcılarına her türlü güncel bilgiyi ve klinik ile ilgili gelişmeleri paylaşan Northfield Dental Group, bu sayede müşterileriyle daha iyi bir iletişim kurabiliyor.

Deneyimli diş hekimi ve kliniğin kurucusu Dr. Ivan Stein: “Sosyal medyadaki varlığımız sayesinde hastalarımızla daha iyi bir iletişim kurabiliyoruz ve bu iletişimden oldukça memnunuz. Hastaların yalnızca bizlerle değil, kendi aralarında da kurdukları etkileşim sayesinde, talepleri ve beklentileri analiz edebiliyor ve bu sayede daha iyi hizmet verebiliyoruz.” dedi.

Facebook ve Twitter platformlarının gün geçtikçe daha da büyüdüğünü ve biriken bilginin oldukça yararlı olduğunu belirten Dr. Stein, hastaların bu platformlar sayesinde yorum bırakabildiklerini ve güncel bilgileri paylaşabildiklerini söylüyor.

Ayrıca hastalar, acil durumlarda günün her saati Facebook ve Twitter sayfalarını kullanmaları ve danışmaları için cesaretlendiriliyor.

Submit a Comment