Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Samsung Kanada Otizmli Çocuklar için Harekete Geçti

Samsung Kanada Otizmli Çocuklar için Harekete Geçti
Alperen Sözen

Samsung Kanada ve Autism Speaks Canada arasında bir iş birliğine gidildi. Look at Me isimli yeni Android tabanlı uygulama, otizmli çocukların göz temasını ve sosyal becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için tasarlandı.

Uygulama, Google Play Store‘da Samsung Galaxy Tab, Samsung Note ve Zoom cihazlarına indirilebiliyor. Samsung ayrıca, The Look at Me Project isimli girişimiyle otistik çocuk sahibi 200 Kanadalı aileye bedava tablet dağıtacak.

Look-At-Me-Samsung-Autism

İçerik olarak bakıldığında, ödüllerle ve görevlerle donatılmış oyunları görebiliyoruz. Otizmli çocuklar oyunlar yardımıyla ebeveynlerinden biriyle etkileşime geçebiliyor. Bu etkileşimde, tabletlerde bulunan dahili kameraların yardımı elbette büyük. Uygulamanın tavsiye edilen günlük oynama süresi ise 15-20 dakika arasında. Her kullanım sonrası, bir durum raporunu ebeveynlerin önüne sunan uygulama daha önce Kore’de yayınlandı ve denendi.

Bedava Galaxy Tab S tabletlerini kazanacak şanslı 200 aile aynı zamanda çevrim içi bir forumla da birbirleriyle iletişime geçebilecekler ve uygulamayla ilgili deneyimlerini diğer insanlarla ve birbirleriyle paylaşabilecekler.

Submit a Comment