Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sanofi’den Ebe Hemşirelere Yeni Platform

Sanofi’den Ebe Hemşirelere Yeni Platform
Alperen Sözen

Sanofi yeni çevrimiçi topluluğu Connecting Midwives’ı yayına aldı. Platform yardımıyla Sanofi, ebe hemşirelerin deneyimlerini, fikirlerini ve yenilikleri birbirleriyle paylaşarak sundukları hizmeti geliştirmeyi hedefliyor.

Küresel bir topluluk geliştirme hedefiyle yola çıkan internet sitesi Connecting Midwives International Confederation of Midwives ile yollarını birleştirdi. Sanofi’ye göre bu adım, meslek içi bir paylaşım alanı oluşturmak için umut verici bir gelişme.

Sanofi Espoir Foundation yöneticisi Caty Forget  “Ebe hemşirelerin kendi topluluklarında sürdürdükleri  faaliyetlere dikkat çekmek ve bu mesleğe mensup bireylerin ileri eğitimlerinde ve korunma yollarında oynadığımız anahtar rolü arttırmak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

2010 yılında kurulan Sanofi Espoir Foundation, sağlık hizmetlerinde yaşanan eşitsizlikleri ortadan kaldırmak ve doğum öncesi ve yeni doğum ölümlerinin önüne geçmeyi ana görevlerinden olarak görüyor.

Google Groups ile güçlendirilmiş bir foruma ek olarak Connecting Midwives, site içerisinde önerilen projelerden en yenilikçi ve uygulamada en iyi projeyi seçerek ödüllendirecek.

Bir girişim olarak Connecting Midwives Sanofi’nin, benzer bir platform olan, 2011 yılında yayına aldığı Connecting Nurses’ ın izinden gidiyor.

Submit a Comment