Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sleepio ile Uykusuzluğa Karşı Savaşın

Sleepio ile Uykusuzluğa Karşı Savaşın
Kubilay Han Uluerim

Beta Boston‘da yapılan açıklamaya göre; Boston Medical Center, Londra merkezli Big Health tarafından geliştirilen bir uyku takip programını kullanmaya başladı.

Aralık ayında programın hizmete sunulmasından itibaren Beta Boston, 5800 Boston Medical Center çalışanından 1000 kişinin uygulamayı kullandığını söylüyor. Boston Medical Center’ın şu anda Big Health ile 1 yıllık anlaşması bulunuyor.

Big Health’in programı Sleepio, uyku problemleri olan kullanıcıları tedavi etmeyi amaçlıyor. Bunun için kullanıcısına göre özel bir program yazıyor. Sleepio için yaratılan The Prof karakteri, kullanıcılara etkili davranış teknikleriyle ilgili tavsiyeler vererek uyku düzenini normale çevirmeye çalışıyor. Sistem aynı zamanda rahatlama müzikleri, e-posta hatırlatma, uyku testi, gelişme takibi yapma gibi özelliklere de sahip. Programın Fitbit ve Jawbone gibi aktivite takip cihazlarıyla uyumlu çalışması da mümkün.

”Uyku, psikolojik ve bedensel sağlığımızın her yönünü etkileyen bir şey. Çeşitli ilaçlar kullanmadan uyku düzenini düzeltme teknikleriyle ilgili onlarca sene birikmiş bir çok bilgi var elimizde. Fakat insanlar sadece haplara ve kişisel yardım materyallerine ulaşabiliyor.” diyor kurucu Peter Hames.

Submit a Comment