Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Somnoware Uyku Düzensizliklerine Son Vermeye Niyetli

Somnoware Uyku Düzensizliklerine Son Vermeye Niyetli
Kubilay Han Uluerim

Uyku düzeni kontrol yazılımı geliştiren Charlotte, North Carolina merkezli Somnoware, TransLink Capital’ın liderliğini yaptığı ve World Innovation Lab’in de katıldığı fonlama kampanyasında 9 milyon $ topladı. Kampanyada halihazırda eskiden var olan yatırımcılar da bulunuyordu.

Somnoware’in CEO’su Subath Kamalasan, şirketi 2011 yılında kurmadan önce birden fazla uyku merkezinin müdürlüğünü yapmış. Edindiği deneyimler sonunda, sağlık cihazlarından veri toplayan ve tedarikçileri birbirine bağlayan bir sistem geliştirmenin uyku sağlığı alanındaki çalışmalara yardım edebileceğini düşünmüş.

Somnoware’in sistemi, basit olarak hastanın uyku düzeni bozukluğunun takip edilmesi ve verilerin doktorlarla ve uyku merkezleriyle paylaşmasını kolaylaştırıyor.

Hastalar, Somnoware’i kullanarak bağlantılı uyku takip cihazlarını birleştirebiliyor, kendi uyku verilerini takip edebiliyor ve sağlıkla ilgili hatırlatıcı bildirimler alabiliyorlar. Doktorlar ise, tesiste ve evde test yapmak için planlarını merkezileştirebiliyor, reçete güncellemelerini görebiliyor, sigorta değişikliği yapabiliyor ve hastanın demografik bilgilerini değiştirebiliyorlar.

Submit a Comment