Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sosyal Medya İletişimi, Hedef Kitlenizi Genişletir

Sosyal Medya İletişimi, Hedef Kitlenizi Genişletir
Ceren Gülpınar

İnsanların yaşamlarını sürdürmeleri için iletişim kurmalarının gerekli olduğu inkar edilemez bir gerçek. Özellikle konu iş ilişkileri ve sosyal medya olunca bu durum daha da önem kazanıyor diyebiliriz. Eğer etkili bir diyalog kurabilme yeteneğine sahipseniz, yeni müşteriler kazanmak için pek çok fırsatı daha kolay sunabilirsiniz demektir.

Sağlık sektörü için oluşturulan içeriklerin, temelde diğer içeriklerden farklı olmasının iki önemli sebebi vardır: Bunlardan biri kullanıcılara yönelik olan içeriklerin işe yarar ve güncel bilgilerden oluşması diğeri ise, içeriklerde duygusal yaklaşımlara yer verilmesidir. Böylece, hastanın okuduğu makale, haber ya ada yazıda kendinden bir şeyler bulabilmesini sağlamış olursunuz.

Sağlık ve sağlıklı yaşam ile ilgili konular, tüm insanların dikkatini çekebilen ve hasta-hekim bağlılığının oluşmasına katkı sağlayabilen önemli iki konudur.

sağlık

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, çocuklara yönelik hastaneler için oluşturlan kampanyada, kullanıcılar en fazla 3 paylaşımda bulunarak bağış yapabilmektedir. Hashtaglerin de dahil edildiği gönderilerin sayısında ise oldukça önemli artışlar gözlenmiştir. Bu durum, sosyal medya kampanyalarının sağlık sektöründe farkındalık oluşturmak için önemli bir kaynak olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kullanıcıların, kampanyaya yönelik olmayan ama kampanya için belirlenen hashtagleri kullanmalarına rağmen, hastalarla var olan iletişimi canlı tutmanın birçok yolu olabilir. Meme kanseri farkındalık kampanyaları ya da ebola gibi salgın hastalıklarla ilgili kullanıcılara sunulan editör tavsiyeleri, bu bağlılığı arttırmanın yollarından biridir.

Sağlıklı beslenmek gibi bir konuyla  tavsiyede bulunmaya başlamak, daha çok hastayla iletişimde kalmanızı sağlayamayabilir. Ancak bu sayede, sağlıklı yaşam konularıyla ilgilendiğinize dair sosyal çevrenizi haberdar edebilirsiniz. Böylelikle okunan içerikler, çevrenizdeki insanların dikkatini çekmeye başlayacak ve içeriklerinizin paylaşım oranı artacaktır. Bu sayede de, daha fazla insanın sizden haberdar olmasını sağlayacak ve daha çok hastayla iletişimde kalmanızı kolaylaştıracaksınız.

sağlıkta iletişim

Sağlık sektöründe, ulaşmanız gereken doğru hedef kitleyi belirleyerek yapacağınız çalışmalarla daha çok kişinin haberdar olmasını sağlamanın en önemli yollarından biri: Sosyal medyadır. Doğru strateji ve kitlenize yönelik içerikle kısa sürede iletişimlerinizi arttırabilir ve hastalarınızın sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Submit a Comment