Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Taşınabilir Ev Diyaliz Makinesi Gelecek Yıl Kullanıma Sunulacak

Taşınabilir Ev Diyaliz Makinesi Gelecek Yıl Kullanıma Sunulacak
Derya Öztürk

Tıbbi cihaz firması Quanta, portatif bir ev diyaliz seti geliştirmek için endüstriyel tasarım ve geliştirme danışmanlığı şirketi Smallfry ile ortaklık kurdu.

Quanta ve Smallfry, kişisel hemodiyaliz sistemi SC+’yı üretti. Aygıt, hayatta kalabilmek için düzenli hemodiyaliz tedavisine ihtiyaç duyan kişiler için esnek ev tedavisi sağlamayı amaçlıyor.

Sistem, hastaların tedavisi için hastaneye gitme gereğini ortadan kaldırıyor, bu da günde dört saate kadar zaman kazancı anlamına geliyor. SC+ kullanan hastalar, kendi tedavilerini evde gerçekleştirebilecekler ve hatta bazı durumlarda tedavilerini gece uyurken alma şansı elde edebilecekler.

SC+; taşınabilir, hafif ve kullanımı kolay olarak tasarlandı. Sistem ayrıca, yüksek çözünürlüklü ekranlara ve dokunmatik ekran işlevselliğine de sahip.

Quanta; İngiltere çapında dört farklı NHS hastanesinde, 1,100’den fazla başarılı hasta tedavisini içeren kapsamlı bir pilot çalışma yürüttü. Sistemin gelecek yıl kullanıma sunulabileceği belirtiliyor.

Kaynak: Med-TechNews

 

 

Comments

  1. Veli Akçakoyun

    Taşına bilir olması çok iyi ve ayni zamanda daha küçük ve portatif olursa muhteşem olacak bir kliniğe bağlı yaşayan hasta lar için umut ışığı olur.merkeze bağımlı olmaktan kurtuluruz..

Submit a Comment