Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Train My Athlete, FIFA Desteğiyle Kitle Fonlama Kampanyasında!

Train My Athlete, FIFA Desteğiyle Kitle Fonlama Kampanyasında!
Kubilay Han Uluerim

FIFA destekli teknoloji platformu Train My Athlete için 150,000 £ değerinde bir kitle fonlama kampanyası başlatıldı. Elde edilen gelirin Amerikan spor pazarı, NHS ve özel ortopedi hastaneleri için kullanılacağı açıklanan ilk bilgiler arasında.

Train My Athlete uygulaması CEO Liam Hayes’in aklına kas-iskelet fizyoterapisi üzerinde çalışırken gelmiş. Kendisi bu çalışamlar sırasında profesyonel atletlerin ve onlara yardım eden sağlık birimlerinin iletişiminin zayıf olduğunu farketmiş. Bu sorunun üstesinden gelmeyi hedefleyen Hayes ve ekibi bir mobil uygulama üzerinde çalışmaya başlamış.

Geliştirilen uygulamanın içinde antrenman ve diyet planlama aygıtı, antrenman analizleri ve mesajlaşma hizmeti gibi bir çok özellik bulunuyor. Bu özellikleri kullanan profesyonel atletler herhangi bir sakatlanma anında veya antrenman öncesinde tavsiye almak için doktorlar ile iletişime geçebiliyorlar.

communicate-1

“Elit atletlerle çalışırken tıbbi departmanların kâğıt ve whatsapp ile planlama yaptıklarını gördükçe bunun zaman israfı olduğunu farkettim. Bu yöntem yüzünden bütün sağlık birimlerinin sadece bir sporcuyla çalışmaları bile oldukça zor. Train My Athlete sporcu, fizyoterapist, sıhhiye ve antrenman koçunu sürekli bağlantıda tutarak işleri kolaylaştırıyor.”

– Train My Athlete CEO’su Liam Hayes

Train My Athlete şimdiden Chelsea, Sunderland ve Newcastle gibi profesyonel futbol takımlarında kullanılıyor. Kitle fonlama kampanyası ise Barclays Premier League 2016/17 sezonu başında Seedrs platformu üzerinden resmi olarak fonlamaya açılacak.

 

Kaynak:

http://www.crowdfundinsider.com/2016/09/90577-creators-fitnesstech-app-train-athlete-looks-raise-150000-seedrs-begin-american-sports-marketing-efforts/

Submit a Comment