Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

”Verizon Virtual Visits” ile Çevrimiçi Randevu ve Muayene Hizmetleri

”Verizon Virtual Visits” ile Çevrimiçi Randevu ve Muayene Hizmetleri
Berk Geyik

ABD’nin büyük teknoloji şirketlerinden Verizon, geçtiğimiz günlerde, Verizon Virtual Visits platformunu açıkladı. Platform; kullanıcı dostu tasarımı, güvenilir ve düşük maliyeti ile hastalara, sağlık durumlarıyla ilgili destek alabilecekleri klinisyenlere çevrimiçi olarak yönlendirmekte. Platform üzerinden; akıllı telefonlar, tablet ve masaüstü bilgisayarlar ile başta grip ve nezle olmak üzere basit viral enfeksiyonların tedavisiyle ilgili  doktorlardan çevrimiçi olarak muayene hizmeti alınabilecek.

Verizon Virtual Visits

 

Platformun ayrıca gereksiz acil servis başvuruları ve ziyaretlerinin önüne geçmesiyle bu alanda yapılan sağlık harcamalarında yaklaşık olarak yılda 4.4 milyar dolarlık düşüş sağlayabileceği de belirtiliyor.

Verizon,sağlık kuruluşlarına ulaşma imkanı olmayan hastalara da yardımcı olmayı hedefliyor. Yapılan araştırmalara göre; neredeyse 62 milyon Amerikalı öncelikli ve önleyici tedavi hizmetlerine ulaşmakta zorluk yaşamakta.  Amerika’da, yeni bir hastanın randevu alabilmesi için ortalama sürenin 27 gün olması da, çevrimiçi muayene hizmetlerinin daha yaygın ve tercih edilir olması için geçerli bir sebep olabilir.

Uygulama ile ilgili videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

Submit a Comment