Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Virgin Pulse, ShapeUp ve GCC’yi Bünyesine Kattı

Virgin Pulse, ShapeUp ve GCC’yi Bünyesine Kattı
Kubilay Han Uluerim

Framingham, Massachusetts merkezli, çalışan sağlığı ve girişimcilik şirketi Virgin Pulse, aynı hizmetleri veren Providence, Rhode Island merkezli ShapeUp ve Avustralya merkezli Global Corporate Challenge’ı (GCC) bünyesine kattı.

”ShapeUp ve GCC’yi karşılamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Deneyim ve gücümüzü birleştirmemizin yanı sıra, bu 3 şirketin birleşimi sayesinde çok daha geniş coğrafya ve pazarlara yayılacak bir fırsat elde ettik” diyor CEO Chris Boyce.

ShapeUp, daha önceden sosyal sağlık projeleri ve çalışanlar için takım temelli antrenmanlar geliştirmiş. 10 yıldır sektörde olan firma, şimdiye kadar 15.5 milyon$ toplamış durumda. Geliştirilen bu programda, çalışanlara sağlıklı alışkanlıklar kazandırma, beslenme ve egzersiz koçluğu hizmeti verilirken, bir yandan da aktivite takip cihazlarıyla veriler toplanmış. Programa yatırım yapan firmalar ise Cue Ball Capital ve Excel Venture Management.

11 yıldır sektörde bulunan GCC de aynı şekilde çalışanlara çeşitli yarışmalarla sağlık hizmeti sunmuş. Bu yarışmalara her yıl, her GCC müşterisinin, 100 gün süren bir zaman aralığında, dünya çapında 7’li gruplar halinde katılması mümkün. Yılın geri kalan zamanında ise GCC çalışanları, çevrimiçi bir platform sayesinde beslenme ve egzersiz bilgileriyle ilgili hizmet alabiliyor. Şirketin bu programı, GCC’nin açıklamasına göre, 2 milyondan fazla çalışana, 4700 organizasyona ve 185 ülkeye ulaşmış bulunuyor.

Bu yeni birleşme sonucu ShapeUp CEO’su Rajiv Kumar MD baş sağlık memuru olurken, GCC CEO’su Tom Sermon ise Virgin Pulse International’ın başkanlığını yaparak, küresel büyümeyi yönetecek.

Submit a Comment