Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SmartHIE ve ZibdyHealth ile Bilgi Transferi Kolaylaşıyor

SmartHIE ve ZibdyHealth ile Bilgi Transferi Kolaylaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Bu hafta Zibdy, Inc., sağlık hizmeti sağlayan kuruluşlar için Smart HIE sistemini tanıttı.

Son birkaç yılda, pek çok sağlık hizmeti veren şirket arasında tıbbi bilgi alışverişi yapıldı. Bu değişimlerinin çoğunun mali desteğini vergi mükellefleri sağlamış bulunuyor. ”Şimdi bu alışverişlerin çoğu, finansal olarak sürdürülebilirliklerini korumak için zorlu sınavlardan geçiyorlar” diye açıklıyor Zibdy.

Şu anda kullanılan bölgesel sağlık bilgisi alışverişi (HIE) modeli de, hasta bakımı açısından bazı teknik problemlere sahip. Bölgesel bir HIE, içinde bulunduğu alandaki sağlık hizmeti sağlayan kurumları çok nadiren tek bir çatı altında toplayabiliyor. Bu sayede bazı hastalarla bağlantı kurulamıyor. Bu HIE hizmeti veren kurumlar için bir diğer sorun ise, sağlık hizmeti sağlayan kuruluşların farklı kayıt sistemi yazılımları kullanması. Bu yüzden bilgilerin hızlıca sistemden sisteme aktarımı oldukça zorlaşıyor. Bazı kurumlar bu sorunu halletmek için, hastaların bilgilerini sosyal medya hesaplarıyla birleştirerek, hastaların özel hayatlarını tehlikeye atmış durumda.

ZibdyHealth-Launches-the-Smart-HIE-Health-Information-Exchange-300x253

”Smart HIE ile bu sorunların hepsinden kurtulacağız ve vergi mükellefleri tarafından finanse edilmek zorunda kalmayacağız. ZibdyHealth sayesinde, herhangi bir sağlık kurumunda bulunan kayıtlarımızı, ZibdyHealth hesabımıza aktarabileceğiz. Sonra bu hesaptaki bilgileri istediğimiz yerde istediğimiz kurum ve kişilerle paylaşabileceğiz. ” diyor CEO Hirdey Bhathal. Sistem aynı zamanda hastaların taburcu olması ve ilaç kullanımıyla ilgili gerekli bilgileri de sürekli kaydedip, uzaktan hasta takibine olanak veriyor.

Submit a Comment