Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vivofit Jr, Çocukları Dijital Sağlık Teknolojilerine Alıştırmaya Hazır

Vivofit Jr, Çocukları Dijital Sağlık Teknolojilerine Alıştırmaya Hazır
Kubilay Han Uluerim

Dijital teknoloji şirketi Garmin, yeni çıkardığı Vivofit Jr. ile sadece çocuklara hitap eden ilk aktivite takip cihazını geliştirmiş oldu.

Yetişkinlere yönelik versiyonları gibi Vivofit Jr. da çocukları egzersiz yapmaya ve daha sağlıklı yaşamaya teşvik ediyor. Bunu yapmak içinse günlük 1 saatlik oyun süresi belirliyor ve çocukların sürekli hareket halinde olmasını sağlıyor. Bu faaliyetler beklenildiği üzere bir mobil uygulama tarafından takip edilebiliyor. Ebeveynler isterlerse ufak yarışmalar düzenlemek için “1000 adım at, 2 saat oyna” gibi hedefler belirleyebiliyor. Böylece çocuklar kendi aralarında yarışırken eğleniyor ve spor yapmış oluyorlar. Ek olarak anne babaların uygulamayı kullanarak çocuklara çeşitli ev işlerini görev olarak vermeleri ve onları sorumluluk sahibi yapmaları da mümkün.

Garmin tarafından 4-9 yaş arası çocuklar için geliştirilen Vivofit Jr. şu anda 80 $ fiyatla satılıyor. Çocukların kolundan kolay kolay çıkmasın diye oldukça az enerji harcayan cihazın 1 yıl pil ömrü olduğu belirtiliyor.

 

Kaynak:

 

Submit a Comment