Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vücut Sıcaklığı Ölçümlerinde Şaşmaz Teknoloji: Withings Thermo

Vücut Sıcaklığı Ölçümlerinde Şaşmaz Teknoloji: Withings Thermo
Kubilay Han Uluerim

Nokia tarafından yakın zamanda satın alınan Fransız bağlantılı cihaz firması Withings, kablosuz termometresi Withings Thermo için FDA 510(k) izni almayı başardı.

Thermo, ağza veya koltuk altına yerleştirilmekten ziyade, kişinin vücut sıcaklığını alnından ölçen bir cihaz. Bunu yapmak için kullanıcının cihazı kendi alnına yakın tutması ve 16 bağımsız kızılötesi sensör tarafından ölçüm yapılmasını beklemesi gerekiyor. Sonuçlar cihazın yanına bakıldığında görülebilirken aynı zamanda yardımcı bir uygulama üzerinden de kontrol edilebiliyor; ölçümlerle ilgili ekstra notlar alınabiliyor.

“Kullanıcılar, cihazı alındaki ana artere yönelterek, hareket ve taramaya gerek kalmadan sensörler ile 2 saniyede 4000 ölçüm yapabiliyorlar. Bu sayede, deride sıcaklık kaybı ve ortam sıcaklığı gibi etkenlerin oluşturduğu önyargılardan bağımsız, tutarlı ve isabetli sonuçlar alınabiliyor.” diyor yetkililer.

FDA dökümanlarının belirttiğine göre, Withings Thermo için başvuru 26 Şubat tarihinde yani Mayıs ayında Nokia tarafından satın alınmadan önce yapılmış. Cihazın bu yılın ilk çeyreğinde çıkması planlanırken FDA’den 16 Haziran tarihinde izin çıkması cihazın piyasaya sürülmesini geciktirmiş.

Submit a Comment