Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

eRedbook Ebeveynleri Çocuk Sağlığı Bilgilendirme Sistemlerine Bağlayacak

eRedbook Ebeveynleri Çocuk Sağlığı Bilgilendirme Sistemlerine Bağlayacak
Kubilay Han Uluerim

Yazılım geliştirici Sitekit firması, yaptığı son duyuruda, Londra’daki 5 farklı NHS vakfı ile birlikte çalışarak Personal Child Health Record’un (kişisel çocuk sağlık kaydı) dijital muadili eRedbook için testlere başlayacağını açıkladı.

Sitekit’in pazarlama müdürü Madelon Kortenaar’a göre, eRedbook, ebeveynlere bilgi vermek ve iş yükünü azaltmak için Londra çapındaki çocuk sağlığı bilgilendirme sistemlerine bağlanacak. Central London Community Healthcare (CLCH), eRedbook’u ebeveynlere sunan ve vakıftan gelen verileri sistemde depolayan ilk kurum.

Ebeveynler eRedbook’u kullanmak için vakfın web sitesi üzerinden kayıt yapabiliyorlar.

Kayıt olan ebeveynler, istedikleri taktirde klinik sistemlerden veri kontrolü yapıp çocuklarının hangi aşıları yaptırdığıyla ilgili bilgiler alabiliyorlar. Bu çalışmanın başarısının bir sonucu olarak, Sitekit, yenidoğan kan testi (NBBS), yenidoğan işitme ve görüntüleme programı (NHSP) ve yenidoğan muayenesi (NIPE) için artık Northgate ile çalışacağını açıkladı.

Kortenaar’ın söylediklerine göre, ebeveynler görüntüleme sonuçlarına telefon, tablet veya bilgisayarlarından kolayca erişebilecekler. Londra çapındaki vakıfların yakın zamanda eRedbook sistemini devreye sokacağı da açıklananlar arasında.

Submit a Comment