Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yeni Nesil Tartıların Lideri: Withings Body Cardio

Yeni Nesil Tartıların Lideri: Withings Body Cardio
Kubilay Han Uluerim

Yakın tarihte Nokia Technologies bünyesine katılan Boston ve Paris merkezli teknoloji şirketi Withings, yeni dijital tartısı Withings Body Cardio’yu piyasaya sürdü.

Withings’in ilk dijital tartısı 2009 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, firma kendi ürün listesine aktivite takip cihazları, kan basıncı monitörleri, uyku sensörleri ve bir termometre ekledi.

Body Cardio, Withings tartıların dördüncü neslini oluşturuyor. Firmanın bundan önceki tartısı Body Analyzer 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. Yeni çıkan tartı ise, kullanıcının ağırlığını, beden kitle indeksini, sabit kalp ritmini, nabız dalga hızı (PWV), yağ, su ve kemik kitlesini ölçüyor. Withings, PWV’yi “kalp atışı sayesinde oluşan titreşimlerin atardamar duvarlarına yayılma hızı” olarak tanımlıyor. PWV, hiper tansiyonu öngörmek için önemli bir unsur.

“Body Cardio, insanların bağlantılı tartıları kullanma şeklini kökten değiştiren, kilo ve sağlıklarını kontrol altında tutmalarını sağlayan şimdiye kadar yaptığımız en gelişmiş cihaz.” diyor CEO Cedric Hutchings.

Cihaz 1.7 cm kalınlığında ve 1 yıllık pil ömrü var. Ayrıca Withingsin Health Mate uygulamasına veriler yollayarak hastaların kendi sağlıklarını takip etmelerini sağlıyor.

Submit a Comment