Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vital Connect, Kullan-At Sensörler Alanında Zirveye Oynuyor

Vital Connect, Kullan-At Sensörler Alanında Zirveye Oynuyor
Kubilay Han Uluerim

Silikon Vadisi merkezli uzaktan hasta gözlem şirketi Vital Connect, yaptığı fonlama kampanyasında 10.6 milyon $ topladığını açıkladı. Şimdilik isimleri belirtilmeyen yatırımcıların katıldığı kampanya, Nisan 2013 ayından beri devam eden fonlama çabalarının son durağını temsil ediyor. Açıklanana göre, şimdiye kadar belirlenen 20 milyon $’lık hedef miktarın 18 milyon $ kadarı toplanmış.

Vital Connect sahip olduğu telefon uygulaması sayesinde, EKG, kalp ritmi, kalp değişkenliği, solunum ritmi, deri sıcaklığı, vücut duruşu, düşme tespiti ve adım sayma gibi pek çok görevi yerine getiren, FDA izni almış kullan-at çıkartma şeklinde bir sağlık sensörü. Ek olarak, sensörün topladığı bu veriler, daha sonra güvenli bir sunucuya yollanıp, hasta kişinin doktorları tarafından incelenebiliyor. Vital Connect, cihazlarını direkt olarak hastalarına değil, sağlık hizmeti veren kurumlara satıyor.

Vital Connect kullanan sağlık kuruluşlarından biri de Concord, California’daki John Muir Medical Center (JMMC). Belirtilene göre, JMMC, geçtiğimiz Nisan ayında Vital Connect’in ve BePatient’ın teknolojilerini kullanarak uzaktan kalp hastası gözlem çalışması yapmaya başlamış. Birlikte yapılan bu çalışmaya BeVital adı verilmiş. Açıklanana göre, 100 katılımcıyı kapsayan çalışma 6 ay sürecek.

Submit a Comment