Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

4D Healthware’in Yeni Yazılımı 710.000 $ Topladı!

4D Healthware’in Yeni Yazılımı 710.000 $ Topladı!
Kubilay Han Uluerim

4D Healthware kurucusu ve CEO’su Star Cunningham, kişilerin sağlıklarını dijital bir kontrol panelinden yönetmesini sağlayan hasta etkileşim yazılımı için, başarılı bir şekilde 710.000 $ topladı.

Cunningham’ın yazılımı, kullanıcıların sağlık teknolojisi cihazlarını yazılıma bağlamasına izin veriyor. Bu veriler daha sonra analiz ediliyor ve olası tıbbi sorunlara karşı yetkililere haber veriliyor. NBCBLK ile yaptığı bir röportajda, Cunningham teknolojinin değerini ve nasıl fon sağladıklarının hikâyesini şöyle paylaşıyor.

Teknoloji şirketleri için kadınların başlattığı fonlama kampanyalarının başarı oranları oldukça az. Fast Company’e göre, 2011 ve 2013 arasında desteklenen girişimlerin sadece %2.7’si kadın bir CEO’ya sahipti. Afrikalı kadınlar içinse bu oran çok daha az.

twit

“Afro-Amerikalıların sektörde yükselmesinin oldukça zor olduğu bir sır değil. Daha çok zamanımızı alacak ve ortalamanın altında bir para toplayacağız. Bizim en önemli noktamız ise, Esther Dyson gibi sağlık hizmeti yatırımcısı bir akıl hocasına sahip olmamız. Onu aradığımda ‘gelip yardım edeceğim’ diye cevap verdi” diyor Cunningham.

Giyilebilir teknolojiler ve sensörlerden oluşan sağlık sistemlerinin oldukça yeni olduğunu belirten Cunningham, bu teknolojinin hastalara nasıl uyarlanacağı ve nasıl ödeme yapılacağını çoğu kişinin bilmediğini söylüyor. Ocak 2015’te Medicare’in, kronik hastalıklara sahip kişileri uzaktan kontrol etmek için aylık 40 $ ile ücret talep etmesiyle ilk kuralların belirlendiğini vurguluyor. Bunun da kendilerini farklı bir yörüngeye soktuğunu söylüyor. Ayrıca, bu tarz günlük kontrollerin Facebook ve Twitter kontrol etmek kadar sıradanlaşacağından bahsediyor.

Submit a Comment