Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Adidas ve IHT Ortaklığından İlkokul Çocuklarına Yönelik Yeni Proje

Adidas ve IHT Ortaklığından İlkokul Çocuklarına Yönelik Yeni Proje
Kubilay Han Uluerim

Adidas, ilkokul beden eğitimi dersleri için özel olarak sağlık takip sistemleri tasarlayan Interactive Health Technologies (IHT) ile anlaşarak, Zone adında bileğe takılan, kalp ve aktivite takibi yapan bir cihazı piyasaya sürmek için hazırlandığını duyurdu.

Zone, bir öğrencinin kalp ritmini gün boyunca gözlemleyen dayanıklı bir aktivite takip cihazı. Ana özelliklerinden bir tanesi, topladığı verileri IHT Spirit System’e yollaması. Yollanan bu veriler, daha sonra beden eğitimi öğretmenleri tarafından incelenebiliyor. Bu sayede, bir öğrencinin gerekli kalp ritmine ulaşması için yapacağı şeylere karar verilebiliyor. IHT Spirit System, aynı zamanda ders müfredatı ve değerlendirme idaresi ile ilgili ayrıntılı bilgiler de içeriyor.

“IHT ile çalışırken, yeni nesli daha sağlıklı kılmak için spor yapmaya bir yaşam şekline dönüştürme görüşümüzü paylaşan bir ortak edinmiş olduk. Sağlıklı alışkanlıkların erken başlatıldığında, hayatımızda daha kalıcı yer ettiğine inanıyoruz. Bu yüzden, kaynakları ve teknolojileri okul seviyesinde hizmete sunmamız, bize oldukça sağlam bir temel yaratma fırsatı veriyor.” diye belirtiyor Adidas Dijital Spor Genel Müdürü Stacey Burr.

Submit a Comment