Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlık Devi Practo Yeni Pazarlara Gireceğini Duyurdu

Dijital Sağlık Devi Practo Yeni Pazarlara Gireceğini Duyurdu
Kubilay Han Uluerim

Practo, yaptığı son açıklamada Güneydoğu Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa dışında Hindistan’da 65 yeni şehir olmak üzere, verdiği hizmeti farklı pazarlara sokacağını duyurdu. Şirketin şimdiden 15 ülkede 50 şehirde faal çalışmaları mevcut.

Practo’nun mobi uygulamaları ve yazılımı doktorları, hastaları ve hastane sistemlerini bağlayarak randevu, fatura ve envanter işlemlerini kolaylaştırıyor. Öyle ki, çevrimiçi danışmanlık ve eve ilaç teslimi hizmeti de veren Bangalore merkezli şirket, 60 milyon kullanıcı, 200.000 doktor ve 10.000 hastaneyi birbirine bağlıyor. Resmi raporlara göre, Hindistan’da 35 şehirde, Singapur, Endonezya, Filipinler ve Brezilya gibi ülkelerde 40 milyondan fazla randevu ayarlanmış.

Şirketin planlarını değerlendirerek konuşan CEO Shashank ND: “Singapur, Endonezya ve Filipinler’e daha fazla ürün getirerek var olan uluslararası pazarlarımıza daha iyi yayılacağız.” diyor.

Practo, doktor ve hastanelere kullanıcı veya kurum başına şeklinde fiyatlandırmayla hizmet vererek para kazanıyor. Ayrıca, insanların doktor, klinik, tahlil merkezi ve spor salonu aradığı portalında reklam satıyor. Açıklanana göre, şirketin geliri her yıl 4-5 kat artıyor.

Submit a Comment