Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç sektörü Vine’ı Nasıl Kullanıyor?

İlaç sektörü Vine’ı Nasıl Kullanıyor?
Buğrahan Ceylan

Bu yılın başında Twitter’ın yeni uygulaması olarak çıkan Vine, kullanıcıların 6 saniyelik kısa videolar oluşturarak yaratıcılıklarını sergilemelerine olanak sağlamaktadır. Sürekli bir döngü içinde tekrar eden Vine videolarının, izleyenler üzerinde hipnotik bir etki yarattığını söylemek de pek yanlış olmaz.

Kullanıcılarına aynı Twitter’ın 140 karakterlik kısıtlaması gibi bir zorunluluk getiren Vine, bu şekilde video oluşturanların yaratıcılıklarını da geliştirmelerini beklemektedir. Çekilen videolar oldukça kolay bir şekilde, durdurulup yeniden devam edilebilme özelliğinde olduğu için farklı fikirlerin gelişmesine de olanak sağlamaktadır. Vine videolarının özellikleri ve diğer yazılar için ayrıca buraya tıklayabilirsiniz.

Bazı markaların Vine’ı oldukça etkili kullanmaya başlamasından sonra (hatta Vine ile çekilen bir film fragmanı dahi mevcuttur) ilaç sektörü de bu aracı kullanmaktan geri kalmadı. İlaç sektörünün Vine’ı kullanma şekli henüz daha “acemice” olmasına rağmen hatalıklar hakkında farkındalık yaratmak için oldukça etkili.

Boehringer Ingelheim ve AstraZeneca Vine’ı ilk kullanan ilaç firmalarının arasında gelmektedir.

Belirttiğimiz gibi, henüz daha oldukça acemice çekimler olduğu gibi belki de ilaç firmaları, diğer tüketici firmalarının daha profesyonel olarak Vine’ı nasıl kullandıklarını biraz daha incelemeleri gerekebilir.

Comments

Submit a Comment