Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Çalışan Sayısını Azaltan Pebble, Dijital Sağlık Üzerine Yoğunlaşmaya Hazırlanıyor

Çalışan Sayısını Azaltan Pebble, Dijital Sağlık Üzerine Yoğunlaşmaya Hazırlanıyor
Kubilay Han Uluerim

Akıllı saat firması Pebble, Tech Insider‘la yaptığı röportajda, iş gücünün %25’ini yani 40 çalışanını işten çıkardığını açıkladı.

Pebble CEO’su Eric Migicovsky’nin söylediklerine göre, girişim fonlarının azalması nedeniyle böyle bir karar verilmiş. Akıllı saatlerin gittikçe çoğaldığını göz önünde bulundurursak, bu kararın nedenlerini anlayabiliyoruz. Zira, geçtiğimiz sene piyasaya çıkan Apple Watch, pazarın büyük bir kısmını ele geçirmiş durumda. Washington Post’un yazdığı bir rapora göre, pazara ses getirerek giren akıllı saat teknolojisi, yarattığı bu kadar heyecandan sonra hedef kitlenin beklentisini karşılayamıyor.

İlginç olarak, Migicovksy’nin yaptığı açıklamaya göre, firmanın yeni odağı, kullanıcıların daha çok ilgisini çeken, Pebble’ın sağlık ve aktivite takip özellikleriymiş. Firmanın 2015 Aralık ayında yayınladığı Pebble Health uygulamasını bilenler için pek de şaşırılacak bir konu değil bu. Pebble Kamu Yöneticisi Joseph Kristoffer’ın bir blog yazısında belirttiğine göre, sağlık uygulamasına sahip Pebble kullanıcılarının %90’ı bu uygulamayı aktifleştirmiş ve bu kişilerin yarısından fazlası, haftalık olarak bu hizmetten faydalanıyormuş.

”Pebble’ın geleceği oldukça parlak. Yeni güncellemelerle, koşma faaliyetleri ve sağlık takibi için yeni bir eklenti getireceğiz. Pebble Health sayesinde pek çok insanın sağlıklı yaşamasını ve uyumasını istiyoruz.” diyor Kristoffer.

 

Submit a Comment