Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlık Araçlarının Kullanım Sıklığı

Dijital Sağlık Araçlarının Kullanım Sıklığı
Ceren Gülpınar

Dijital sağlık araçlarının kullanımı, insanların hayatlarında yaygınlaşmaya devam ettikçe, bunu ölçümlemek de her zaman faydalı sonuçlar doğuracaktır. Bu hafta açıklanan bir infografik ile, hanelerin %60’ında, glikoz ölçer ya da dijital terazi gibi, dijital sağlık cihaz çeşitlerinin bulunduğu görüldü. %25 gibi bir oranın, dijital sağlık uygulamalarını kullanmasına rağmen, sadece %27’lik bir oran, kendi sağlık kuruluşunun web sitesini kullanmaktadır. Bu düşük bir rakam gibi gözükse de, özellikle düşününce, ödeyenler ve sağlık hizmeti sağlayanlar, hasta katılımın geliştirmeye devam etmektedir.

Sağlık Anketleri

Anketten elde edilen verilere göre, %38’lik orana sahip kullanıcılar, online olarak ya da uygulama üzerinden sağlıkla ilgili bilgilere ulaşmaktadır.

Pew Research’un söylediklerine göre, internet kullanıcılarının %72’si sağlıkla ilgili veriler için geçtiğimiz yıl internet üzerinden araştırma yaptı. Şimdiki rakamlar ise geçen yıla göre oldukça düşük. Bu sebeple, gerçek oranın %38’den daha fazla olduğu düşünülüyor.

Grafik aynı zamanda, günlük hayatta dijital sağlığın günden güne, adım adım nasıl büyüdüğünü de gözler önüne seriyor. Dijital sağlık araçlarının en sık kullanımı ortalama ayda üç kez olarak belirlenmiş. Elde edilen bu sonuçlar, insanları sağlık koşullarını yönetmek için listenin en başında yer alan mobil uygulama kullanımına teşvik etmektedir.

Parks Associates anket sonuçlarını görmek isteyenler için açık bir platformdur. 2014 yılı için rakamları orjinal anketten görmek isteyenler için, işte grafik:

Dijital sağlık anket

 

 

Submit a Comment