Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

snap40, Hasta Gözlem Cihazıyla Avrupa’ya Girmeye Hazırlanıyor

snap40, Hasta Gözlem Cihazıyla Avrupa’ya Girmeye Hazırlanıyor
Kubilay Han Uluerim

Edinburgh merkezli teknoloji şirketi snap40, giyilebilir sağlık takip cihazı için yaptığı son fonlama kampanyasında 2 milyon pound topladı.

Dundee Üniversitesi’nin eski tıp öğrencilerinden Christopher McCann tarafından kurulan snap40, İskoçya’nın günümüze kadar en çok yatırım yapılan dijital sağlık firması oldu. Par Equity tarafından yönetilen kampanyadan elde edilen gelir sayesinde firmanın Avrupa pazarında büyümesinin sağlanacağı da açıklananlar arasında. McCann’ın söylediklerine göre bu büyümenin gerçekleşmesi için veri bilimi ve mühendislik ekipleri geliştirilecek, klinik deneyler yapılacak, mevzuata uygunluk üzerine çalışılacak.

sxsa

Small Business Research Initiative (SBRI) üzerinden NHS England ile kontrat imzalayan Snap40, şu anda giyilebilir bir kol bandı üzerinde çalışıyor. Bu kol bandı, gün boyunca hastanın hayati verilerini takip ediyor ve eğer sağlığı kötüye giderse doktorlara haber veriyor. Bu sayede eğer gerekirse hastanın evine acil müdahale ekipleri yollanıyor ve ölüm riski minimuma indiriliyor.

Cihazın marifetleri arasında şunlar bulunuyor:

  • Solunum ritmi ölçümü
  • Kalp ritmi ölçümü
  • Sistolik kan basıncı değişimi tespiti
  • Oksijen doygunluğu
  • Cilt sıcaklığı
  • Hareket takibi

“Bu yatırım, ekibimizin başarısına ve ürünümüzün gücüne dayanmaktadır. Küresel sağlık takibi pazarında büyürken Par Equity ve diğer yatırımcılarla çalışacağımızdan heyecan duyuyoruz.   Sağlık kurumlarına klinik ve ekonomik faydalar sağlarken bir yandan da hayat kurtaran bir ürünümüz var.”

– snap40 Kurucusu Christopher McCann

 

Kaynak:

Submit a Comment