Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Doktorlar Arası Veri Alışverişi Docman Vault ile Kolaylaşacak

Doktorlar Arası Veri Alışverişi Docman Vault ile Kolaylaşacak
Kubilay Han Uluerim

NHS North West Surrey CCG birleşik sağlık merkezlerine elektronik döküman yönetim sistemi getiriyor.

Docman Vault adı verilen bu sistem, söylenilene göre 3 yerel sağlık merkezinde kullanılacak, 7.8 milyon dökümana ve veriye Birleşik Krallık’ın her yanından ulaşılabilecek. Ülkedeki en büyük Docman Vault projelerinden biri olan bu çalışma 42 genel pratisyeni bir araya getirecek. Bilindiği üzere daha önceden Woking Community Hospital’da da hizmete sunulan bu sistem, Ashford Hospital ve Weybridge Community Hospital’da da kullanılmaya başlanacak.

Yerel sağlık merkezlerinin genel pratisyenler tarafından yönetildiğini belirten yetkililer, bu bölgelerde yaşayan 35.000 kişinin 75 yaşından büyük olduğunu ve 15.000 kadarının risk altında olduğunu söylüyor. Bu yüzden verilen hizmetin daha kaliteli, hızlı ve kolay erişilebilir hâle getirilmesi gerekiyor. Bu işi kolaylaştırmak için geliştirilen Docman Vault’un temel amacı: Genel pratisyenler ve sağlık merkezleri arasındaki bilgi paylaşımını arttırarak çalışanların üzerindeki baskıyı azaltmak ve hastaneye başvuru oranlarını düşürerek maddi tasarrufta bulunmaktır.

CCG çalışanlarından Kerry Maddison’ın açıklamalarına göre sistem Ağustos ayı sonuna doğru devreye girecek ve 2020 yılında NHS’e bağlı tüm sağlık kurumlarında kâğıtsız hizmet verilecek.

Submit a Comment