Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wigan Warriors ve Inhealthcare Hasta Takip Sistemlerine Teşviğe Başladı

Wigan Warriors ve Inhealthcare Hasta Takip Sistemlerine Teşviğe Başladı
Kubilay Han Uluerim

Manchester merkezli rugby takımı Wigan Warriors, hastaların kendilerini test etmeleri için farkındalık yaratan Yorkshire merkezli Inhealthcare’e destek oluyor.

Inhealthcare’in NHS için sunduğu yeni hizmeti warfarin kullanan hastaların 15 günde bir hastaneye gitmek yerine kendi tedavilerini evden takip etmelerine imkân tanıyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen hastalara Roche tarafından evde kan testi yapmalarını sağlayan bir cihaz veriliyor. Testten elde edilen sonuçlar daha sonra otomatik telefon çağrıları veya e-posta ile bir hemşireye gönderiliyor.

Warriors takımı bu konuda yerel halkı bilinçlendirmek için geçtiğimiz hafta genel merkezinde bir buluşma yaptı. Takım oyuncularından Lewis Tierney, yaptığı konuşmada kasaba halkının sağlığı ve iyiliği için her şeyi yapacaklarını belirtti; bunun için warfarin kullanan hastaları uzaktan takibe teşvik ettiklerini vurguladı.

“Bu hizmeti kullanmak çay yapmak kadar kolay çünkü onbeş günde bir kliniğe gitmekten ziyade her şeyi evinizden hallediyorsunuz. Özgüveninizi ve özgürlüğünüzü arttırıyor; kendi sağlığınızla ilgili aktif rol almanızı sağlıyor. Kliniğimle daha fazla etkileşime geçerek hem NHS’e hem de kendime yardım ediyorum. Hizmeti kullanmaya başladığımdan beri terapi saham genişledi.”

– Eski BAE Systems Müdürü John Binks

Wigan Borough Federated Healthcare hastaların kendi testlerini kendilerinin yapmalarını sağlayan bu hizmeti 15 genel pratisyen ile 4000 warfarin kullanıcısına sunuyor.

Submit a Comment