Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ePatientFinder Sayesinde Klinik Deneyler Artık Daha Hızlı Yapılacak

ePatientFinder Sayesinde Klinik Deneyler Artık Daha Hızlı Yapılacak
Kubilay Han Uluerim

Austin, Texas merkezli ePatientFinder, Clinical Trial Exchange platformu için yaptığı fonlama kampanyasından 8.2 milyon $ para topladığını duyurdu.

Geliştirilen bulut tabanlı platform, doktorların hastalar için yeni tedavi seçenekleri, önleyici prosedürler ve klinik deneyler seçmesine yardımcı oluyor. Dahası, Clinical Trial Exchange’in analiz yetenekleri ve 3 aşamalı filtreleme işlemi sayesinde hangi hastanın hangi seçenekler için uygun olduğu tespit edilebiliyor.

Clinical Trial Exchange, aynı zamanda ilaç ve tıbbi cihaz geliştiren şirketler de dahil olmak üzere birçok yaşam bilimi şirketini de bünyesinde barındırıyor. Ek olarak klinik ve hastane doktorlarından oluşan bir şebekeye de sahip.

ePatientFinder CEO’su Tom Dorsett, klinik deneylerle ilgili farkındalığın artması sonucu deneklerin daha kolay bulunacağını ve milyonlarca dolar tasarruf edileceğini söylüyor. Tasarruf edilen paranın ise ilaç geliştirme ve araştırma için kullanılabileceğini belirtiyor. Kampanyaya yatırım yapan firmaların isimleri ise şimdilik ifşa edilmemiş.

Submit a Comment