Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

GE Healthcare ve Roche Dijital Klinik Karar Destek Sistemi Geliştirmek İçin Güçlerini Birleştirdi

GE Healthcare ve Roche Dijital Klinik Karar Destek Sistemi Geliştirmek İçin Güçlerini Birleştirdi
Özge Uçar

GE Healthcare ve Roche, sağlık çalışanlarının daha etkili ve doğru kararlar verebilmesi için dijital “Klinik Karar Destek Sistemleri” tasarlamak ve pazarlamak için uzun dönemli, stratejik bir ortaklık içine girdiklerini duyurdu.

Hastaya özel verileri kullanarak teşhis ve tedaviye yönelik alınacak kararlar için değerlendirme, tavsiye ve önerilerde bulunan; hasta bakımı, tedavi hizmetlerinde verimliliği arttırarak maliyetleri düşürmeyi amaçlayan klinik karar destek sistemleri, GE Healthcare ve Roche tarafından yoğun bakım ve kanser hastalarının tedavi süreçlerinde kullanılacak.

İki şirket; gerçek zamanlı izleme sistemlerinden elde edilen veriler, hasta bilgileri, vücut dışında ve içinde yapılan ölçüm sonuçlarıyla birlikte iyi hekimlik uygulamaları ve sağlık alanındaki güncel yöntemleri bir akış haline getirerek, sağlık çalışanlarının klinik karar verme sürecini destekleyecek bir dijital platform yaratacak.

Birden çok uzmana sahip olan onkoloji bakımı ekipleri, hastalığı aşama aşama takip etmek  ve birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmak için bu platformu kullanabilecek. Yoğun bakım ortamında, gerçek zamanlı izleme ekipmanından alınan veriler, hastanın biyobelirteçleri ve genetik bilgileri ile entegre edilerek hekimlerin yaşanabilecek ciddi komplikasyonları öngörmesine yardımcı olacak.

Kaynak : Med-Tech Innovation News

Submit a Comment