Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Roche, Diyabetle Mücadele İçin MySugr ile Ortaklığa Girdi

Roche, Diyabetle Mücadele İçin MySugr ile Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

İlaç şirketi Roche, diyabet uygulamaları geliştiren şirket mySugr‘a yatırım yaptıktan bir sene sonra, şimdi de birleşme ortaklığına gittiklerini açıkladı.

MySugr bir çok farklı uygulamayı bizlere sunuyor. Bunların arasında başta gelen uygulama, tip 1 ve tip 2 diyabet hastalarının kayıt tutma, çizelge çıkarma, analiz yapma ve Apple Health’e bağlanmasını sağlayan Diabetes Logbook. Eğer kullanıcılar aylık veya yıllık üyelik yaptırırlarsa, bağlantılı cihazlardan otomatik glikoz kaydı alma, hatırlatıcılar ve daha fazla rapor formatları gibi özelliklere sahip oluyorlar. Logbook uygulaması FDA’de 1. sınıf uygulama olarak kayıtlı ve Avrupa’da da benzer bir konumda. Yapılan açıklamalara göre, MySugr Logbook’un 600.000’den fazla kayıtlı kullanıcısı var.

Roche’un Accu-Chek Connect cihazına sahip olan kullanıcılar, mySugr’a otomatik olarak glikoz verilerini senkronize edebilecekler. Bu kullanıcılar aynı zamanda mySugr uygulamasının pro versiyonuna da erişim sağlayabilecekler. Bu bütünleşik hizmet öncelikle Almanya ve Avusturya’da erişilebilir olacak. Daha sonra ABD ve diğer pazarlara da girecek.

“Bu ortaklık, müşterilerimize gerçek yenilikler getirecek. Dijital diyabet hastalığı çözümleri, diyabetle bağlantılı verilerin idaresi için oldukça işe yaradığını kanıtladı. Bu da verilerin daha çok anlam kazanmasını sağlıyor ve daha iyi terapi sonuçları almaya yardım ediyor.” diyor Roche Diabetes Care Küresel Başkanı Marcel Gmuender.

Submit a Comment