Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google, Health Card için Apollo Hospitals ile Ortaklığa Girdi

Google, Health Card için Apollo Hospitals ile Ortaklığa Girdi
Kubilay Han Uluerim

Hindistan’da Health Card’ın hizmete sunulmasının bir parçası olarak, sağlık bilgisi vermek için, Apollo Hospitals ve Google ortaklığa girdi.

Geçtiğimiz sene ABD’de tanıtılan Health Card, kullanıcılarına Google arama motorunda, herhangi bir hastalık hakkında semptom ve teşhisle ilgili basit bilgiler veriyor. Arama sonunda karşımıza çıkan sonuçlarda, yaygın hastalıkların belirtileri, tıbbi gerçekler, tipik semptomlar, nedenler ve risk faktörleri görülebiliyor. Aynı zamanda, hastalığın bulaşıcı olup olmadığı veya normal şartlarda kaç yaşında baş göstermesi gerektirdiği de öğrenilebiliyor.

“Bu içerik, genel hastalıklar hakkında halkın güvenilir bilgiye ulaşmasını sağlayacak.’’ diyor Apollo Hospitals Yöneticisi Sangita Reddy. Ek olarak, Apollo’nun sıtma ve dang humması gibi 400 hastalık hakkında detaylı bilgi topladığını belirtiyor.

Bebek bezi isiliğinden kalp krizine kadar Health Card içinde sunulan bütün hastalıkların tıbbi bilgileri, Apollo Hospitals’ın sertifikalı uzmanları tarafından inceleniyor ve bilgilerin kaynakları belirtiliyor.

Submit a Comment