Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hamilelikte Evden Takip Dönemi

Hamilelikte Evden Takip Dönemi
Alperen Sözen

Teknolojinin gelişmesi pek çok alanda kendini avantaj olarak göstermeye devam ediyor. Bellabeat isimli aygıt sayesinde hamile kadınlar artık hamileliklerinin takibini daha kolay yapabilecekler.

Sistem akıllı telefonlardan indirilebilen bir uygulamayla senkronize çalışan bir ölçüm aletinden ibaret. Kadınlar bu uygulama ile hamileliklerini takip ederken, ana karnındaki çocuklarının kalp atışlarını ve diğer aktivitelerini paylaşabiliyorlar.

bellabeat

Cihaz sayesinde hamile kadınlar bebeklerinin kalp atışlarını duyabiliyor, kayıt edebiliyor, ve paylaşabiliyor; bebeklerinin hareketlerini ve gelişimini  görüntüleyebiliyor. Ayrıca kullanıcılar hamilelikte aldıkları kiloları takip ve analiz edebiliyor; doğum öncesi bakımlarını planlayabiliyor ve hamilelik boyunca alacakları randevuların zamanlamasını hesaplayabiliyorlar.

Bellabeat Global adında kurulacak olan sosyal bir platform sayesinde hamile kadınların hamilelik deneyimlerini diğerleriyle paylaşmaları  ve planlı ve sosyal bir hamilelik günlüğü tutmaları planlanıyor. Yüklenen tüm veriler görselleştiriliyor ve infografik çalışmalarına yardımcı oluyor.

Son zamanlarda yükselişe geçen hastaların kendi takiplerini gerçekleştirmesi trendini, mobil ve dijital dünyanın imkanlarıyla buluşturan sistem, evde sağlık konseptine çok başarılı bir örnek olarak katılıyor.

ABC News’a göre Google Play ve App Store’da  1,000 e yakın hamilelik uygulaması mevcut.

Mobil teknolojinin hayatımıza sunduğu kolaylıklar artık doğum öncesine kadar indi. Yeni trend olarak sıkça göze çarpan bireylerin kendi sağlık durumlarını kontrol etmesi, gelecekte bu sistemde olduğu gibi mobil cihazlarla kullanabileceğimiz pek çok tıbbi aygıtın bulunmasına öncü olacak gibi duruyor.

 

Submit a Comment