Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hastaneler Twitter’ın Yeni Uygulaması Vine’ı Nasıl Kullanabilir?

Hastaneler Twitter’ın Yeni Uygulaması Vine’ı Nasıl Kullanabilir?
Buğrahan Ceylan

Bildiğiniz üzere Twitter çok popüler olan 140 karakterlik bir mikroblog servisi. Vine isimli yeni uygulaması ise heyecan verici. Bu uygulama aracılığıyla kullanıcılar İOS cihazlarıyla videolar kaydedip Twitter üzerinden paylaşma imkanı bulacaklar.

Bilgi paylaşımının inanılmaz bir hızda arttığına şahit olduğumuz bu çağda, video paylaşabilme fikri belki çok heyecan verici gelmiyor ilk bakışta. Ama bu uygulamanın başarısının sırrı küçük bir sınırlamada aslında. Hazırlayacağınız yaratıcı videonuz yalnızca 6 saniye uzunlukta olmak zorunda. Ayrıca çekimi yalnızca ekrana dokunarak durdurup devam ettirebiliyorsunuz. Yani aslında kısıtlı bir süreye çok dinamik bir yapı yerleştirebilirsiniz. Tıpkı sınırlı karakter sayısıyla en iyi tweeti yazmak gibi.

6 saniyelik bir videoyu banner reklam olarak kullanıp kazanç elde etmeye çalışmak güç olabilir. Fakat işletmeler için bu imkanı etkili kullanarak mükemmel bir pazarlama stratejisi oluşturmak mümkün. Örneğin; hastaneler.

Fikir vermek gerekirse;  hastanelerde daha önce muayene, tedavi olan kişilerin o kurumla ilgili elde ettikleri tecrübeleri paylaşmaları istenebilir.  Ya da insan kaynakları işe alım süreçlerinde adayların yaratıcı videolarını görmek isteyebilirler. Kurumun hem iç hem de dış iletişimini kuvvetlendirmek amacıyla, doktorların, hemşirelerin ve personellerin ne kadar huzurlu ve iyi bir iş ortamına sahip olduklarını anlatan kısa videolar hazırlanabilir.

Tabii ki gerek kurumsal gerekse bireysel kullanıcılar için göze batabilecek bazı eksiklikler var. Bunlardan bir tanesi videolarınızın gizliliğini ayarlayamıyor olmanız.  Yani internet bağlantısı olan herkes videolarınızı izleyebilir. Belki de gelecek olan bir ekleme ile bu sorun düzeltilir ve videolarınızı belli çevrelere paylaşma olanağını sunar.

Şu an için Vine uygulaması yalnızca İOS cihazlarıyla yapılabiliyor. Ama Vine ekibinin Twitter’da yayınladığı iş ilanı sayesinde Android cihazlarında bu uygulamayı çok yakında kullanabileceğini tahmin ediyoruz.

Eğer yaratıcı ve dinamik fikirler uygulanmaya konulabilirse, pek çok hastane kendini diğerlerinden ayırabilir ve kalitesini arttırabilir. Yazılarımızda her fırsatta belirttiğimiz gibi yeni çıkan mecraları gerçek zamanlı ve etkin kullanabilmek hayal bile edilemeyecek başarılara imza atabilmenizi sağlayabilir.

Comments

Submit a Comment