Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hekimler, Elektronik Sağlık Kayıtlarına Temkinli Yaklaşıyor

Hekimler, Elektronik Sağlık Kayıtlarına Temkinli Yaklaşıyor
Can Aytı

Physicians Practice adlı sitenin yaptığı, Kareo’nun sponsor olduğu 2014 teknoloji anketinin sonuçlarına göre, ankete katılan çoğu hekim elektronik sağlık kayıtları uygulamaları hakkında hala büyük kaygı ve endişe duymakta olduğu görülmekte.

Rapora göre, ESK’nın her geçen gün daha fazla hekim ve tıbbi uygulamalar tarafından kullanılması, teknolojinin sorunsuz günlük iş akışına entegre edilmesi konusundaki ana kaygı konusu olmaya devam etmekte.

anket

Aslında düşünüldüğünde, 2 yıl boyunca, ESK’nın benimsenmesi ve uygulanması, kullanıcıları tarafından en önemli bilgi teknolojisi problemi olarak görülmekte. Ankete katılan 1442 katılımcının %17’lik bir bölümü, tamamen operasyonel bir ESK edinmenin en büyük meselelerinden biri olduğunu belirtilmekte.

Bu endişelerin en büyük noktalarından biri ise, ESK ve yeni teknolojilerin uygulanıp kullanılmasının maliyetinin tam olarak tahmin edilememesiydi. Neyse ki, ESK uygulamalarının maliyetleri gün geçtikte daha da azalmaya başladı. Ve belkide en önemlisi, ESK uygulamalarının önemi artık yaygın olarak anlaşılmakta.

Submit a Comment