Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HIMSS 2016’da Ödül Alan Teknolojiler Belli Oldu

HIMSS 2016’da Ödül Alan Teknolojiler Belli Oldu
Kubilay Han Uluerim

29 Şubat tarihinden beri devam eden ve 4 Mart tarihinde sona erecek olan HIMSS 2016 konferansında Microsoft, sağlık forumunun 10.000 üyeye eriştiğini açıkladı ve Microsoft Health Innovation Awards törenini başlattı.

Bağımsız bir jüri tarafından, Microsoft teknolojileri kullanılarak geliştirilen sağlık cihazları ve diğer sistemler tanımlandı ve oylama yapıldı. Törene katılan ve ödül kazanan teknolojiler ise şöyle:

Açık Gelişim: Montecatone Rehabilitation Institute ve Liquidweb tarafından geliştirilen, engelli insanların beyin gücüyle objeleri kontol etmesini sağlayan Braincontrol. Zihinsel bir kumanda prensibiyle çalışan bu teknoloji sayesinde, ALS ve MS hastalarının bedensel engelleri aşması sağlanıyor.

Akıllı Bulut (cloud) Sistemi Oluşturmak : Bu kategoride 2 kazanan var. EMR ve talep bilgilerini birleştirerek, tek ve güvenilir bir hasta profili oluşturup, fiyat ve kaliteyi arttıran Primary Health Medical Group’un Proskriptive’in. Klinik deneyler için hasta bulan, güvenli bir şekilde seçim ve eleme yaparak EHR verilerini tarayan, West Ridge Ob-Gyn’in Patient Identification Platform’u.

Kişisel Veri Hesaplama : Health360 teknolojisini kullanarak tüketici için özelleştirilmiş hizmet veren Tribridge ve Dartmouth-Hitchcock.

Verimliliği Tekrar İcat Etme ve İş Süreçleri: Bu kategorinin de 2 kazananı var. Tedavi ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgi veren analiz platformuyla, Health Catalyst ve Partners HealthCare. Big data ve hastalık gözlem verilerini kullanarak klinik müdaheleler için gerçek zamanlı destek hizmeti veren Apollo Hospitals.

 

Submit a Comment